راهنمای کامل سفر به دبی + نکات کاربردی

4
از 96 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
نیویورک آسیا، در همین چند قدمی! +تصاویر
19 مهر 1401 08:00
42

با توجه به آمارهایی که از صنعت توریسم دبی منتشر می‌شود، می‌توانیم این شهر را جزو برترین شهرهای توریستی جهان بدانیم. شهری که رکوردهای بسیاری را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر بسیاری از عظیم‌ترین جاذبه‌های جهان را داراست که از بینشان می‌توانیم به بزرگ‌ترین چرخ فلک‌، ساختمان و مرکز خرید جهان اشاره کنیم. بنابراین تعجبی نیست که چرا سالانه حدود 16 میلیون نفر از دبی بازدید می‌کنند و تور دبی بسیار پرطرفدار است. اما از این موضوع نمی‌توانیم صرف نظر کنیم که تمام لذت‌های سفر یک روی سکه هستند و برای دسترسی به آن‌ها باید به روی دیگر سکه که کسب آگاهی و اطلاعات در مورد مقصد سفر است، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

راه‌های زیادی برای افزایش اطلاعات گردشگری در مورد یک مقصد وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به مطالعه سفرنامه‌های جدید، پیگیری سایت رسمی مراکز گردشگری و مطالعه مجلات گردشگری اشاره کنیم. انجام تمام این‌ها با توجه به زمان محدود مسافران تقریباً ناممکن است. بنابراین تنها گزینه‌ای که باقی می‌ماند، مطالعه راهنمای سفر به دبی است. اگر شما هم قصد دارید در آینده نزدیک، یکی از گردشگرانی باشید که به این شهر سفر می‌کنید، این مطلب از مجله لست سکند را با دقت مطالعه کنید، زیرا در آن قرار است به صفر تا صد سفر به دبی بپردازیم.

10.jpg 

سفر دبی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

هرکس بنا به سلایقی که دارد، یک مقصد سفر و روش رسیدن به آن را انتخاب می‌کند و بدیهی است که هر شهر و کشوری ویژگی‌های خود را دارد. بنابراین قبل از اینکه راهنمای سفر را شروع کنیم، کمی به ویژگی‌های نوع گردشگری‌های دبی می‌پردازیم تا با جزئیاتش بیشتر آشنا شوید و با انتظاراتی که از یک مقصد گردشگری ایده‌آل دارید، آن‌ها را مقایسه کنید.

انواع گردشگری در دبی

اگر با جاهای دیدنی دبی آشنا باشید، حتماً متوجه شده‌اید که بیشتر توریست‌ها انگیزه‌ی سفر به دبی را در جاذبه‌های شهری آن می‌یابند. اما باید توجه داشت که جاهای دیدنی دبی، گوناگونی بسیاری دارند که در بین آن‌ها حس و حال فضای فوق نوآورانه شهری در دبی بیشترین توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

با این حال دلیل نمی‌شود که از طبیعت دبی غافل شویم، زیرا کویر و سواحل این شهر در زمینه گردشگری در طبیعت حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. بنابراین اگر به هوای گرم و کویری علاقه‌مندید، دبی برای شما مناسب است. اگر گردشگری فرهنگی نیز مورد پسندتان است، موزه‌ها و بناهای قدیمی مختلفی را در دبی خواهید یافت، اما فراموش نکنید که هیچ یک از این‌ها به اندازه امکانات رفاهی و جاذبه‌های مطرح دبی، طرف‌دار ندارد. 

سطح امکانات رفاهی در دبی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد دبی مورد توجه است، امکانات رفاهی فراوان این شهر است. این امکانات به حدی هستند که بیشتر گردشگران تقریباً هیچ‌گونه نارضایتی را احساس نمی‌کنند. از سیستم حمل‌ونقل و دسترسی عالی تا هتل‌های لوکس و پنج ستاره‌ای که پاسخگوی نیاز هر گردشگری خواهد بود، امکانات برای گردشگران مهیا شده است. ضمن اینکه مسافت کم ایران تا این شهر برای ما ایرانیان یکی دیگر از دلایل سفر به دبی به‌شمار می‌آید. در آن سوی سکه نیاز به درخواست ویزا (برای ایرانیان) و آب‌وهوای گرم دبی از مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند تا حدی از لذت سفر بکاهند.