Close
دزفول
ویدا مهین پو
نقدها:
گزارش
دزفول شهر آجری
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

دزفول یکی از شهرهای زیبای استان خوزستان است که جاذبه های زیاد و ارزشمندی برای دیدن دارد. با توجه به گرمای تابستانه خوزستان شاید یکی از بهترین فوصل برای دیدن دزفول آبان تا اردیبهشت ماه باشد. البته ناگقته نماند باغات مرکبات این شهر بسیار معروف هستند و به این واسطه در دزفول باغ میوه فراوان است. بسیاری از باغداران باغ های خود را تبدیل به ویلاهایی مجهز به استخر و سایر امکانات نموده اند که در روزهای گرم تابستان آن را به قیمت شبی ۹۰۰ هزار تومان و بیشتر کرایه می دهند. این شهر دارای فرودگاه است و به شهرهایی از قبیل تهران، مشهد و اصفهان پرواز دارد.

طبیعت:
به واسطه عبور رودخانه دز این شهر از طبیعت زیبایی برخوردار است. زیباترین طبیعت این شهر را می توانید در منطقه سردشت و شهیون و دژ محمد علی خان ببینید. روستای پامنار، قلعه شاداب و دریاچه سد دز نیز که در کنار آن واقع شده است از جمله نقاط زیبای این منطقه محسوب می شوند. اما ویژگی خاص طبیعت این منطقه دره های عمیق و تنگ و بکر مانند کول خرسون و دره تو بیرون است که در فصل مناسب گردشگران زیادی دارد.


جاذبه تاریخی
این شهر به شهر آجری ایران معروف است چرا که عمده بافت سنتی آن شامل خانه هایی است که آجرکاری های زیبایی دارند. این هنر را می توانید به زیبایی در خانه سوزنگر، خانه تیز نو و آثار تاریخی آن مانند حمام کرناسیون ببینید. آسیاب های باستانی دزفول و پل تاریخی کنار آن و قنات چوقابافان نیز از جمله آثار ارزشمند این شهر هستند.

تفرجگاه:
پارک ساحلی علی کله یکی از تفرجگاه های درون شهر است که مناسب آخر هفته های خانواده های دزفولی است. به جز آن پارک خانواده و پارک رعنا نیز درون شهر قرار دارند و برای مناطق نزدیک شهر نیز می توانید کت های دزفول را انتخاب کنید.

اقامت:
برای اقامت می توانید از مهمانسرای روناش، هتل آوان و هتل جهانگردی استفاده کنید. اقامتگاه بومگردی نیز نزدیک خود دزفول جود ندارد. بنابراین به جز هتل می توانید روی امکاناتی از قبیل خانه معلم و واحدهای شخصی اجاره ای حساب باز کنید.

رستوران:
رستوران باغ فلاحت، رستوران باغ قلقچی و رستوران شوادون از جمله رستوران های مهم دزفول هستند. کلوچه های خرمایی نیز سوغات معروف این شهر هستند.

مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
نوع سفر:
تاریخ سفر: