Close
دهکده چوبین
سیمین ابراهیمی کرمانی
نقدها:
گزارش
دهکده چوبی

دهکده چوبی، نخستین دهکده اکولوژیکی ایران، بخش های مختلفی دارد شامل مسجد، رستوران، خانه، موزه و کتابخانه چوبی است. مسوول رسیدگی به روستا تا سال 1392، مهندس مجتهدی بود و بعد از فوت ایشان، همسر او خانم حشمت سررشته دار عمرانی، فارغ التحصیل رشته هنر (نقاشی) از دانشگاهی در آمریکا، مدیریت دهکده چوبی را بر عهده گرفت. فضایی خاص و بسیار متفاوت از دیگر روستاها و دهکده های ایران دارد.
تنها مسجد تمام چوبی ایران در این دهکده قرار گرفته است. متاسفانه هيچ بروشوری جهت اطلاعات بیشتر و توضیحات این دهکده ارائه نمیشود. كسي هم به عنوان راهنما وجود ندارد. در دهکده چوبی سعی شده که یک زندگی کوچک روستایی بازسازی گردد. در این دهکده دامداری سنتی همچون پرورش اسب، گوسفند، گاو ،شتر و … به همراه محل نگهداری طیور که شامل مرغ ،کبوتر ،غاز ،شتر مرغ و … نیز وجود دارد.
آدرس : نیشابور، 16.8 کیلومتری بلوار شهدا، جاده تقی آباد طلایی، دهکده چوبی
از نظر من دسترسی خیلی سختی داشت تابلوهای راهنما در طول مسیر به چشم نمیخورند.اسنپ برای این مسیر نبود و ما برای بازدید یک ماشین شخصی دربست گرفتیم. کمی راه طولانی بود وقتی هم رسیدیم متوجه شدیم غیر از ما و دو کارگر یک نفر نگهبان مشغول کار فرد دیگه ای اینجا نیست. اطراف دهکده هم پرنده ای پر نمیزد چه برسه به ماشین جهت برگشت.از راننده خواستیم که منتظرمان بماند تا بازدید سریعی داشته باشیم و برگردیم. هزینه ورودی 3000 تومان بود . فضای دهکده رسیدگی نشده بود از مسجد چوبی زیبای آن دیدن کردیم اما بقیه اماکن شبیه کتابخانه و نانوایی انگار بسته بود. هیچ کسی هم جهت راهنمایی نبود.متاسفانه بیشتر شبیه مزرعه ای متروکه بود و حس خوبی بما منتقل نکرد.

#گلفام_سفر

نوع سفر:
تاریخ سفر: